Adı Cihad olan Türk hasta muayene edilmedi

 

Adı Cihad olan Türk hasta muayene edilmedi
 
   
Adı Cihad olan Türk hasta muayene edilmedi
 
 

Almanya'nın Stuttgart yakınlarındaki Donaueschingen kentindeki bir diş doktoru, adı Cihad olan Türk hastayı ismini gerekçe göstererek muayene etmedi.

 

Schwarzwälder Bote gazetesinde yer alan haberde, 16 yaşındaki Cihad adlı Türk hastanın iki yıldır gittiği diş doktorunun kapalı olması nedeniyle diğer diş doktoruna gittiği belirtilerek, hekimin genci isminden dolayı muayene etmemesinin tartışmaları da beraberinde getirdiği kaydedildi.

Gazetenin haberine göre, Türk aile doktor hakkında dava açacak. 

Baden Württemberg eyaleti Tabipler Birliği'nin de doktorun bu davranışını alışagelmişin dışında bir durum olarak nitelendirdiği, Diş Doktorları Birliği'nin de konunun meslek ve sözleşme hukukuna uyup uymadığı konusunda inceleme yaptığı belirtildi.

Baden Württemberg Sigorta Teşkilatı Doktorlar Derneği Başkanı Ute Maier de yaptığı açıklamada, isim ya da dini inancın tedavi için engel teşkil etmeyeceğini söyledi.

Berlin Antisemitizm Araştırma Kurumu araştırmacılarından Forscher Wolfgang Benz de bu hareketin kendisini ürküttüğünü ve bunun Almanya'da yaşayan Müslümanlara karşı yapılan kışkırtmaların meyvesini verdiğinin ispatı olduğunu söyledi.

Gazete ayrıca, diş doktorunun ilgili kurumlardan uyarı ya da para cezası alabileceğini kaydetti.

 

İŞDE SİZE BİR ALMAN KÖPEĞİ DİN DÜŞMANI BİR İT.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !